רמת-שופטים יקרים! – Rmh

13.4.09 - האתר מוצג בצורה מעוותת באקספלורר 7. מומלץ לעבוד עם פיירפוקס, כרום או אקספלורר 6

רמת-שופטים יקרים!

מתוך Rmh

גרסה מתאריך 14:44, 31 אוגוסט 2008; צפו בגרסה נוכחית
→ הגרסה הקודמת | הגרסה הבאה ←
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ברוכים הבאים ל"כל הרמת-שופטים בעולם", הפרויקט הכי נוסטלגי (אך חדשני), הכי מקומי (אך חובק עולם) והכי פוקלוריסטי (אך אמין ומדויק) שקשור בקיבוץ שלנו - רמת השופט. אם הגעתם עד לכאן, סביר להניח ששמעתם דבר או שניים על האתר, אך אם לא - הנה כמה מילות הסבר:

מטרת האתר

אתר זה נועד לרכז את שמותיהם של כל האנשים שחלפו אי-פעם בשבילי הקיבוץ - ממייסדים עתירי זכויות ועד עוברי אורח מקריים - ולנסות להשיג אודותיהם מידע רב ככל האפשר. לצורך כך, תוך שימוש בטכנולוגית ויקי, בנינו מסד נתונים התחלתי בו אתם מוזמנים לעיין בהנאה. אבל חשוב מכך, וזוהי הסיבה העיקרית לבחירה בגישה של שיתוף מידע, אתם יכולים ומוזמנים לתרום לאתר מידע חדש משלכם, לתקן את המידע הקיים, ובאופן כללי - לקחת חלק פעיל ומרכזי בעיצוב ההיסטוריה המקוונת של הקיבוץ. אז איך באמת כותבים או משנים ערך? כל התשובות בדף ההסבר "איך כותבים ערך?".

דף לכל רמת-שופטי

לכל אחד מאלפי האנשים שחלפו-עברו בקיבוצנו יוקדש באתר דף. באותו דף יסופר בקצרה על קורותיו בקיבוץ ומחוצה לו, על קשריו המשפחתיים, על מעשיו בימינו וכן הלאה. ראוי להדגיש כבר בשלב הזה כי על-פי כללי האתיקה של האתר אין להשתמש באתר למטרות הכפשה, העלבה או ביזוי של אדם כלשהו.

ישנן שלוש דרכים דרכים להגיע לערך של רמת-שופטי כלשהו:

1. אם הוא התחנך בקיבוץ או במוסד בשלב כלשהו של ילדותו או נעוריו, תוכלו להגיע אליו דרך תפריט כיתות בקיבוץ.

2. אם הוא הצטרף לקיבוץ לאחר גיל 18, תוכלו להגיע אליו דרך תפריט רמת שופטים.

3. אם הערך על שמו כבר קיים באתר, תוכלו להגיע אליו דרך תיבת החיפוש בצד הימני של המסך.

תפריטים ודפי עזרה

מלבד הדפים המוקדשים לרמת-שופטי הבודד, קיימים באתר מספר תפריטים ודפי עזרה, שיעזרו לכם לנווט טוב יותר את דרככם בו. קישורים קבועים לכל הדפים האלה תוכלו למצוא בחלק הימני העליון של כל הדפים:

 • עמוד הבית - קישור קבוע שיחזיר אתכם מכל מקום באתר לדף השער (זה שאתם נמצאים בו עכשיו).
 • כיתות בקיבוץ - תפריט שכולל את כל הכיתות וחברות הנוער שהתחנכו בקיבוץ. לכל כיתה או שנתון יש דף משלהם, בו מופיע מידע כללי על אותה כיתה וכן קישורים לכל בני ובנות הקבוצה.
 • רמת-שופטים - תפריט זה כולל את כל אנשי הקיבוץ שלא עברו במערכת החינוך שלו, כאשר הם ממוינים על-פי אותיות הא"ב של שם משפחתם. בנוסף, כולל תפריט זה קבוצות משנה של גרעינים, אולפן ומתנדבים.
 • כללי האתיקה של האתר - מכיוון שאתר המבוסס על עריכה משותפת יכול להיגרר לעתים גם למקומות לא רצויים, נוסחו כללי אתיקה המחייבים את כל מי שיערוך או יוסיף תכנים לאתר. כללים אלה חיוניים לשמירה על המהימנות והלגיטימיות של האתר.
 • איך כותבים ערך? - זהו דף שמסביר בקצרה גם את הכללים הטכניים להוספה או שינוי של ערך באתר, וגם נותן טיפים בנושאי תוכן הערכים.
 • ערכים לדוגמה - אין צורך להסביר, רק נבהיר שמדובר בערכים פיקטיביים ולא באנשים אמיתיים.
 • תיקונים והערות - זהו דף שנועד לכתיבת הערות ותיקונים על מידע המופיע באתר, לאלה שלא מעוניינים לשנות את המידע בעצמם. דף זה מהווה מעין פורום, וממלא את פונקציית דפי ה"שיחה" של ויקיפדיה (למי שמכיר), בהם אנחנו ממליצים לא להשתמש באתר הזה.
 • מדריך ויקי למתחילים - זהו דף הסבר חיצוני לאתר, שמסביר את כללי השימוש הבסיסיים בשפת הויקי. בסוף דף זה מופיעות הפניות למדריכי ויקי מתקדמים יותר.
 • איך הכל התחיל? - דף חביב במיוחד שמתאר את ההיסטוריה המקרית לחלוטין של הקמת האתר הזה.
 • סטטיסטיקה - דף שמביא נתונים סטטיסטיים על האתר ומתעדכן באופן אוטומטי.
 • שינויים אחרונים - דף שמתעדכן אוטומטית ומציג את כל השינויים האחרונים שנעשו בדפי האתר.
 • כל דפי האתר - דף שמתעדכן אוטומטית ומציג קישורים לכל דפי האתר, על-פי שמותיהם, לפי סדר הא"ב.
 • דף אקראי - יישום נחמד, שעם כל לחיצה עליו יקשר אתכם לדף אחר באתר, שייבחר באופן אקראי.
 • חיפוש - תיבת חיפוש שתעזור לכם למצוא ערכים על-ידי מילת מפתח. ניתן לחפש על-פי שם הערך ("עבור") או על-פי תוכנו של הערך ("חיפוש").

ולסיום - עוד הערה חשובה

רק חלק קטן מהמידע שבאתר מבוסס על חומרים מארכיון הקיבוץ ואפשר להגדירו כבדוק. המקור לרוב המידע שתקראו פה הוא גולשי האתר, אנחנו ואתם, כל אחד על-פי זכרונו וכישוריו הרכילותיים. כיוון שכך, יש באתר ויהיו בו טעויות, השמטות ובלבולים רבים - כולם ללא כוונת זדון. אם תתקלו בטעות כזאת, מעצבנת או מרושלת ככל שתהיה, אל תרטנו "מה הם מבינים בכלל?" או "שוב פעם הקיבוץ החליט לדפוק אותי", אלא נצלו את הכלי העומד כאן לרשותכם, תקנו את הדרוש תיקון, ובכך תהיה תרומתכם להרחבת היריעה של האתר ולהצלחתו.


אז שתהיה לכולנו גלישה נעימה, מאתגרת וכמובן - רמת-שופטית,

צוות האתר.

בדיקה [


כלים אישיים

sl
דומיין בעברית  דומיין  דומין  תוכנה לניהול  קשרי לקוחות  CRM, ניהול קשרי לקוחות  דומין בעברית  פורומים  ספרדית  גיבוי