איך כותבים ערך? – Rmh

13.4.09 - האתר מוצג בצורה מעוותת באקספלורר 7. מומלץ לעבוד עם פיירפוקס, כרום או אקספלורר 6

איך כותבים ערך?

מתוך Rmh

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

אם הגעתם לכאן, אתם כנראה מעוניינים לסייע בהוספת מידע לפרויקט, וטוב שכך. מיד יפורטו הדרכים השונות בהן ניתן להוסיף ערכים או לשנות ערכים קיימים.

אבל לפני הכל - הערה חשובה: כל תרומה שלכם לפרויקט צריכה לעמוד בכללי האתיקה של האתר. אנא קראו מה מותר ומה אסור ותפעלו על-פי הכללים. תודה.

אם ברצונכם להעלות תמונות לאתר, כנסו לאיך מעלים תמונה?

הסברים טכניים

כניסה למערכת עם שם משתמש

מסיבות טכניות, אין אפשרות לערוך או להוסיף מידע לאתר ללא כניסה למערכת (כמו שנהוג בויקיפדיה, למשל). ישנן שתי אפשרויות לכניסה למערכת:

א. בצורה אנונימית - תחת שם המשתמש public (הסיסמה: public). פשוט וקל.

ב. בצורה מזוהה - תחת שם וסיסמה שאתם תקבעו (במקרה זה יש להוסיף כתובת מייל ולאשר את שם המשתמש, ע"י מייל שישלח אליכם אוטומטית). עשוי להיות קצת מסובך.

בשני המקרים יהיה עליכם ללחוץ על הקישור כניסה/הרשמה לחשבון, שנמצא בראש כל דף מצד שמאל.


עריכת דף קיים

אחרי שנכנסתם למערכת, אם ברצונכם לשנות דף קיים, עליכם לגלוש אליו וללחוץ על לשונית העריכה. להוספה או שינוי של טקסט רגיל (ללא קישורים, הדגשות וכד') אין צורך בשום ידע מוקדם - יש לכתוב את הטקסט במקום המתאים בתוך מסך זה ובסוף התהליך ללחוץ על "שמור דף". לפעולות מעט יותר מורכבות כגון עיצוב הטקסט, הוספת קישורים פנימיים וחיצוניים והעלאת תמונות, ישנם כללים (פשוטים למדי) של טכנולוגיית ויקי, אותם ניתן ללמוד במדריך למשתמש המתחיל, או פשוט להעתיק מהתבניות שכבר מופיעות במסכי העריכה.


הוספת דף חדש

הוספת דפים באתר נדרשת כאשר רמת-שופטי מסוים לא נמצא עדיין באתר, או כאשר רוצים להוסיף כיתה/חברת נוער/גרעין/אולפן שנשכחו. אין להוסיף בשלב זה דפים אחרים.

כדי ליצור דף חדש, יש להיכנס קודם כל למסך העריכה של דף האב שלו (כלומר, אם רוצים להוסיף מישהו שחסר בקבוצת "גורים", נכנסים למסך העריכה של "גורים"). במסך העריכה יש לעמוד במקום הרצוי ולכתוב את שם הערך בתוך סוגריים מרובעים כפולים - לדוגמא: [[ויליאם (ביל) קלינטון]]. שמרו את השינוי, ובמסך הצפייה לחצו על הקישור החדש ויליאם (ביל) קלינטון.

כעת אתם יכולים לערוך את הערך החדש, בדומה לעריכת דף קיים.


הנחיות לכתיבת תכנים

כרגע קיימים באתר שני סוגים של ערכים - קבוצות (כיתות, חברות-נוער, גרעינים וכד') ואנשים.


קבוצות - בערכי הקבוצות, לצד רשימת חברי הקבוצה, ניתן לשלב כל מידע הקשור לחייה של הקבוצה - החל מפרטי טריויה כמו באיזה בניין התגוררתם בכיתה ד', דרך היום הראשון שלכם באולפן וכלה בתיאור ההתפרעות במסיבת השחרור של בנות הגרעין מהצבא. אפשר לכתוב בסגנון חופשי, אבל ניתן גם לחלק לקטגוריות כמו "מקור השם", "רגעים מכוננים", "חיות מחמד של הכיתה" וכדומה. ניתן ואף מומלץ להוסיף תמונות. לצורך הדוגמה את מוזמנים לצפות בערכים של קבוצות שכבר נכתבו כמו פנדה, עופר, איילה (ילידי 47') או איילה (ילידי 86').


אנשים - גם בכתיבת ערכים על אנשים ניתן לכתוב בסגנון חופשי או תוך שימוש בקטגוריות כמו "איך הגיע לקיבוץ", "כינוי", "מקומות עבודה עיקריים" וכד'. נקודות עיקריות שרצוי שיופיעו בכל ערך הן:

  • הכיתה/חברת הנוער/הגרעין/האולפן, אם יש כאלה
  • קשרים משפחתיים - הורים, אחים, בן/בת הזוג, ילדים
  • סיפור חיים, באופן כללי - ילדות, ונעורים (אנקדוטות יתקבלו בברכה), צבא, אחרי צבא, ואיפה האדם נמצא בימים אלו.

חשוב מאוד לשים לב שכל מה שנכתב נמצא במסגרת כללי האתיקה של האתר. לשם דוגמה, אתם יותר ממוזמנים לעיין בדף הערכים לדוגמה.


קראתם? למדתם? חשבתם? תכננתם? יופי. ועכשיו לעבודה!


כלים אישיים

sl
דומיין בעברית  דומיין  דומין  תוכנה לניהול  קשרי לקוחות  CRM, ניהול קשרי לקוחות  דומין בעברית  פורומים  ספרדית  גיבוי